Aktualności Towarzystwa Przyjaciół LMW

Konkurs na minigranty na inicjatywy wolontariackie - edycja 2024

Uwaga, ogłaszamy konkurs na MINI GRANTY na inicjatywy wolontariackie!
Mini Granty to dofinansowanie w wysokości od 500 do 1 300 zł brutto na realizację autorskiej inicjatywy wolontariackiej na rzecz Lubuskiego Muzeum Wojskowego lub społeczności wspierającej muzeum. W edycji 2024 przyznamy cztery takie Mini Granty!

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE AKCJI?
zespoły wolontariuszy złożone z co najmniej dwóch osób, w tym pełnoletniego Lidera projektu odpowiedzialnego za MINI GRANT, którzy poszukują możliwości sfinansowania ciekawych i nowatorskich działań grup wolontariackich oraz realizacji własnej aktywności wolontariackiej.

Czytaj więcej: Konkurs na minigranty na inicjatywy wolontariackie - edycja 2024

Pikniki, pokazy, naprawy – podsumowanie 2 kwartału 2024 roku w wolontariacie!

To był szalony czas, który przede wszystkim stał pod znakiem muzealnych imprez. Pierwszą z nich była trzydniowa Majówka w LMW i organizowany po raz pierwszy w tej placówce Piknik Modelarski – wydarzenie wymyślone i zorganizowane przez naszą Ekipę. Zaproszenie modelarzy z całej Polski, przygotowanie terenu imprezy, muzealnych eksponatów, areny do pokazów modelarskich RC, przygotowanie gry terenowej, promocja Pikniku to tylko najważniejsze zadania z jakimi się wówczas mierzyliśmy. I było warto, bo do muzeum w trakcie majówki przyjechało przeszło 2000 osób, a Piknik Modelarski zbierał bardzo pochlebne opinie zarówno od wystawców jak i zwiedzających.

Czytaj więcej: Pikniki, pokazy, naprawy – podsumowanie 2 kwartału 2024 roku w wolontariacie! 

Walne zebranie

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego serdecznie zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie, które odbędzie się w czwartek 27.06.2024 o godz. 15:30 w sali rycerskiej w Lubuskim Muzeum Wojskowym. 

Czytaj więcej: Walne zebranie 

Odnowimy zabytkową kuchnię polową!

Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie zostało patronem grupy naszych wolontariuszy, którzy skutecznie złożyli wniosek na zadanie pn. Odnowimy zabytkową kuchnię polową" w programie finansowanym przez NIW-CRSO w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO na lata 2021-2030. Na zadanie otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 6 000 zł. Podpisanie umowy na dotację nastąpi w czwartek 13.06.2024 w siedzibie Lubuskiego Muzeum Wojskowego. 

Dzięki wsparciu blask odzyska Kuchnia polowa KP-340, a lwią część prac remontowych wykonają sami wolontariusze. 

Czytaj więcej: Odnowimy zabytkową kuchnię polową! 

Kolejna edycja Nocy Muzeów w Drzonowie z dofinansowaniem!

Z radością informujemy, że nasze Towarzystwo Przyjaciół LMW po raz kolejny będzie współorganizatorem Europejskiej Nocy Muzeów w Drzonowie! Będzie to już XVIII edycja tego wyjątkowego wydarzenia, w którym w wieczornej aranżacji zobaczyć można wspaniałą muzealną ekspozycje i bogaty program kulturalny. Na zadanie otrzymaliśmy już wsparcie finansowe z Miasta Zielona Góra oraz Województwa Lubuskiego z programu Kultura. Nasi wolontariusze już szykują maszyny do pokazów. Dziękujemy i do zobaczenia w sobotę 18.05.2024! 

Czytaj więcej: Kolejna edycja Nocy Muzeów w Drzonowie z dofinansowaniem!