Pracowity luty i początek marca

Za nami intensywny okres prac naszych wolontariuszy, którzy zrealizowali w tym czasie szereg, różnorodnych inicjatyw i wypracowali łącznie od początku roku przeszło 300 godzin zarejestrowanych w systemie obsługi wolontariatu.


A nad czym pracowaliśmy? Zima i przedwiośnie to oczywiście prace porządkowe w muzealnym parku. Grabienie liści, bielenie murków, mycie eksponatów itd. W tych pracach mocno wsparli nas stażyści Lubuskiej Grupy Eksploracyjnej „Nadodrze”, którzy by dostać się w szeregi tego stowarzyszenia muszą przejść swego rodzaju próbę i m. in. zaangażować się w wolontariat na rzecz współpracujących z „Nadodrzem” placówek muzealnych. Co ciekawe, para stażystów do pracy w muzeum przyjechała, aż z Belgii i zachodnich Niemiec. 


Zupełnie wyjątkowym działaniem naszych wolontariuszy była modernizacja sieci internetowej w muzeum, dzięki której pracownicy LMW w końcu pracują z wykorzystaniem szybkiego i stabilnego internetu.


Zimy nie przespali też wolontariusze „mechanicy”. Za nami m.in. przegląd i pierwsze odpalenie transportera BTR-152, odtworzenie instalacji elektrycznej do hydrauliki w półpromie GSP-55, naprawy malarskie drzwi do UAZa oraz pozyskanie części do nowego projektu, o którym jeszcze będziemy pisać.

Do naszego grona dołączył Krzysztof, miłośnik i znawca fortyfikacji, a także były pracownik Lubuskiego Muzeum Wojskowego, który przeprowadził badania naukowe i odnowił płytę strzelecką z pancernej stodoły z Różanówka. 

Z kolei miłośnicy modelarstwa z naszej grupy przekazali do muzeum kolejne jeżdżące modele transporterów opancerzonych, które będą służyć do promocji placówki oraz do urozmaicenia oferty edukacyjnej. Mocno też pracują nad organizacją I Pikniku modelarskiego w LMW, który odbędzie się już 02.05.2024 r.!

 

Działania wolontariackie rozwijamy dzięki realizacji projektu "WoW w NGO"