Opowieści z przestworzy - wystawa

 

"Opowieści z przestworzy

czyli

Dolny Śląsk oczami pilota"

 

Wystawa fotograficzna

Na wystawę składa się siedemnaście obrazów autorstwa Piotra Strzeleckiego, fotografa i regionalisty, związanego z Wałbrzychem i Dolnym Śląskiem. Każda z fotografii jest opisana zgodnie z historią na niej przedstawioną a także datą jej wykonania, co dla dokumentalisty jest bardzo istotne. Autor jest pasjonatem lotnictwa i fotografii od najmłodszych swoich lat. Śledzi i dokumentuje zmiany w regionie a także fotografuje z powietrza architekturę Dolnego Śląska, ujmując ją w niepowtarzalny sposób, czego drobną próbkę możemy podziwiać na bieżącej wystawie...

 Piotr Strzelecki urodził się w 1968 roku w Wałbrzychu. Zaczynał od fotografowania na kliszach i obrabiania zdjęć w ciemni.
Robiąc zdjęcia łączy swoje dwie największe pasje – fotografię i lotnictwo. Jest miłośnikiem militariów i przyrody.
Dzięki współpracy z Towarzystwem Lotniczym w Świebodzicach regularnie fotografuje z pokładu samolotu. Jest autorem wielu zdjęć do książki Monografia Historyczna Gminy Żarów. Jego różnorodne zdjęcia były także wielokrotnie prezentowane na wystawach podczas Międzynarodowych Spotkań Biznesowych producentów, dostawców oraz  inwestorów sektora lotniczego AEROMIXER we Wrocławiu. Ostatnio jego prace były prezentowane w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury podczas wystawy „Prosto z chmur”. Przykładowe publikacje:
„HJ AERO Profile”, „Scale Model Fan”, „Modelarstwo”, publikacje wydawnictwa „Stratus” i wiele innych.

***