Drogi do niepodległości 2017

Wystawa plastyczna "Drogi do niepodległości" - rozstrzygnięcie

Zapraszamy do oglądania wystawy nadesłanych prac!

Kolejna już 3. edycja konkursu plastycznego "Drogi do niepodległości", zgromadziła wielką ilość prac, wykonanych
w bardzo różnych technikach, od tradycyjnych rysunków po pojazdy i dioramy wykonane z ekologicznych materiałów. Inwencja i pomysły na ich wykonanie zadziwiała komisję, która obradując dokładała starań, aby wybrać najciekawsze prace. Jednak podkreślenia wymaga fakt, iż wszystkie dostarczone są piękne i oryginalne na swój sposób.
Dlatego też na wystawie pokonkursowej umieściliśmy ich najwięcej, jak można było.

Zapraszamy do odwiedzin Muzeum i osobistego ich podziwiania oraz do oglądania fotorelacji z wręczenia nagród
i wystawy pokonkursowej, która będzie prezentowana do końca roku.

Tekst: Magda Poradzisz-Cincio

Foto: Błażej Mościpan

UWAGA!!!
Rusza 3. edycja konkursu plastycznego „Drogi do niepodległości”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie organizuje trzecią edycję konkursu plastycznego pod hasłem: „Drogi do niepodległości”. Ubiegłoroczna edycja zakończyła się dużym sukcesem, wpłynęło do nas ponad 350 prac plastycznych (w tym rzeźby, makiety, plakaty).

Trzecia edycja konkursu plastycznego „Drogi do niepodległości” skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubuskiego.

Hasło przewodnie konkursu, umożliwia realizację w dowolnej technice plastycznej (np. rysunek, collage, praca malarska – format nie większy niż 70 cm x 100 cm; dioramy o maksymalnych wymiarach 50 cm x 50 cm)  prac związanych z takimi zagadnieniami jak: droga Polski do odzyskania niepodległości, budowa niepodległego państwa polskiego, rola wybitnych mężów stanu, a także polskie zrywy narodowe.

Wyznaczamy następujące kategorie:

1)  Klasy I-III szkoły podstawowej

2)  Klasy IV-VI szkoły podstawowej

3)  Klasy VII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum

4) Praca zbiorowa (wykonana od 2 do 4 uczniów)

Konkurs ten ma za zadanie kształtować postawy nowoczesnego patriotyzmu. Chcielibyśmy, aby młode pokolenia były świadome, iż odbudowa polskiej państwowości była możliwa nie tylko dzięki sprzyjającej sytuacji międzynarodowej, ale przede wszystkim dzięki współpracy ludzi o różnych poglądach politycznych
i statusie społecznym.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych odbędzie się w dniu 11. listopada  2017 roku w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Najlepsze prace prezentowane będą na pokonkursowej wystawie w Lubuskim Muzeum Wojskowym.

Na prace czekamy do 30 października (decyduje data stempla pocztowego) !

Pracę można złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres:

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie

Drzonów 54, 66-008 Świdnica

z dopiskiem: „Drogi do niepodległości”

Szczegółowych informacji udziela: p. Magdalena Poradzisz-Cincio, kierownik Działu Sztuki, Promocji i Edukacji Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ; Tel. 68 321 18 56).

Zapraszamy do udziału, na prace czekamy do 30 października !!!