Zaproszenie na VIII Marsz Katyński

Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zapraszają na 

VIII MARSZ KATYŃSKI W WOLSZTYNIE 

02.04.2022 

 

Szanowni Państwo,
Przyjaciele i Sympatycy Marszu Katyńskiego.

W 82 rocznicę Zbrodni Katyńskiej Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu wraz z Partnerami Marszu serdecznie zapraszają na kolejny „VIII Marsz Katyński w Wolsztynie”.

Celem Marszu jest uczczenie pamięci 22 tysięcy polskich jeńców wojennych, wśród których byli oficerowie Wojska Polskiego, żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariusze Policji Państwowej, Straży Granicznej, Straży Więziennej, Kolejarze i Leśnicy pomordowani przez Sowietów w Katyniu, Charkowie, Twerze, Bykowni i w wielu innych miejscach na nieludzkiej ziemi.

Wśród pomordowanych było blisko 1.600 Wielkopolan, w tym około 400 Powstańców Wielkopolskich, 668 Kolejarzy i 724 Leśników.

Marsz odbędzie się 2 kwietnia 2022 roku. Początek Marszu o godz. 12.00
Zbiórka rekonstruktorów o godz. 11.00 na zapleczu kwiaciarni „Majowa” przy ulicy
Lipowej 58. Grupy Historyczne i osoby chcące wziąć udział w Marszu proszone są
o zgłaszanie się do dnia 25 marca 2022 roku z podaniem imienia i nazwiska oraz odtwarzanej formacji.

Tel. 602 461 648 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Maciej Myczka – prezes SMHW