VIII edycja Konkursu Plastycznego Drogi do niepodległości

Uwaga rusza VIII edycja Konkursu Plastycznego

„Drogi do niepodległości”!!!

Regulamin

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego organizuje VIII edycję Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Drogi do niepodległości”

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubuskiego.

Hasło przewodnie konkursu, umożliwia realizację w dowolnej technice plastycznej (np. rysunek, collage, praca malarska – format nie większy niż 70 cm x 100 cm; dioramy o maksymalnych wymiarach 50 cm x 50 cm) prac związanych z takimi zagadnieniami jak: droga Polski do odzyskania niepodległości, budowa niepodległego państwa polskiego, rola wybitnych mężów stanu, a także polskie zrywy narodowe.

Wyznaczamy następujące kategorie:

Klasy I-III szkoły podstawowej

Klasy IV-VI szkoły podstawowej

Klasy VII, VIII szkoły podstawowej

UWAGA! W tym roku zrezygnowaliśmy z kategorii PRACA ZBIOROWA.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych odbędzie się w dniu 11. listopada 2022 roku w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń ekspozycyjną tylko wybrane prace prezentowane będą na pokonkursowej wystawie w Lubuskim Muzeum Wojskowym.

Na prace czekamy do 31 października 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego) !

Pracę można złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie

Drzonów 54, 66-008 Świdnica

z dopiskiem: „Drogi do niepodległości”

UWAGA! DO CZYTELNIE PODPISANEJ PRACY (imię, nazwisko, klasa, szkoła) NALEŻY DOŁĄCZYĆ PODPISANY PRZEZ RODZICA/OPIEKUNA FORMULARZ ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH UCZESTNIKA KONKURSU ORAZ NA UPOWSZECHNIANIE WIZERUNKU. (Załącznik do ściągnięcia ze strony internetowej Lubuskiego Muzeum Wojskowego). Prace bez w/w załącznika nie będą oceniane.

Nadesłane/przekazane prace muszą być pracami własnymi i nie mogą naruszać praw osób trzecich, w szczególności nie naruszać ich praw majątkowych i osobistych praw autorskich.

Nadesłane/przekazane prace przechodzą na własność Organizatora i nie będą odsyłane/oddawane.

Szczegółowych informacji udziela: p. Magdalena Poradzisz-Cincio, kierownik Działu Sztuki, Promocji i Edukacji Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
(plik JPG do skopiowania i wydruku poniżej - 994 KB
prawym przyciskiem myszy, z rozwijalnego menu